Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > PYROCAR: Na letišti je "vyprodáno" 300 stání, zbývá už jen padesát

PYROCAR: Na letišti je "vyprodáno" 300 stání, zbývá už jen padesátV Přibyslavi se 13. dubna sešel organizační výbor Pyrocaru.

 Projednal přípravu jubilejního pátého setkání požárních automobilů, jejich řidičů, strojníků a osádek, které je připsáno 100. výročí zrodu Československé republiky. Konat se bude v Přibyslavi ve dnech 17. a 18. srpna 2018.

 Všechny předchozí přehlídky bojové techniky hasičů České republiky se rovněž uskutečnily v Přibyslavi, postupně v letech 2007, 2008, 2011 a 2014.

 Organizační výbor konstatoval, že vyhrazená plocha travnatého letiště je v polovině dubna z velké části "vyprodána", obsazeno je 300 míst, zbývá již jenom padesát. Přihlášky se přijímají pouze elektronickou cestou prostřednictvím serveru www.pyrocar.cz.

 Protože další část letiště obsadí výrobci požární techniky, velké pódium pro kulturní program, stanové městečko, stravovací zóna a sociální zázemí, a očekává se účast přibližně 25 000 návštěvníků, červená STOP přihlášek je striktně stanovena na 350. evidovaném voze.

 Letošní přehlídku zřejmě zkomplikuje oprava silnice číslo 19 a další zemní práce mezi vstupními okraji města - Ronovem nad Sázavou a Dobrou. "Devatenáctka" prochází centrálním Bechyňovým náměstím a protíná celé město od východu k západu. Současně s její rekonstrukcí bude položena kanalizace v místních částech Keřkov a Dobrá.

 Starosta města Martin Kamarád na organizačním výboru vyjádřil přesvědčení, že ve spolupráci s jihlavskou správou Ředitelství silnic a dálnic se podaří na letiště včas dostat veškerou požární techniku, a také návštěvníky v osobních automobilech. Věří, že příjezdem tak velkého počtu aut v jednom dni a jejich odjezdem druhý den doprava ve městě nezkolabuje.

 Pouze pro cisterny hasičů bude platit 17. a 18. srpna výjimka, ostatní automobily s nosností nad 3,5 tuny od května do října do města vjíždět nesmí. Přibyslav budou objíždět až přes Ždírec nad Doubravou.

 Zlatým hřebem bude příjezd vlajkové lodi rakouské firmy Rosenbauer. Největší evropský výrobce požárních automobilů prostřednictvím svého zastopuení v České republice, společnosti Požární bezpečnost Jihlava, na Pyrocar pošle letištní "superdělo" Panther. O tom, zda bude v provedení 4x4 či 6x6 nebo dokonce 8x8, se ještě jedná.

 Text a foto: Ivo Havlík

 1.jpg

Čtvrtý Pyrocar se v Přibyslavi konal v roce 2014, ten letošní bude již pátý

 2.jpg

V čele organizačního výboru přibyslavského Pyrocaru 2018 stojí zprava Ing. Jan Aulický, ředitel Kanceláře Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a Jiří Votava, ml., člen výjezdové jednotky SDH Přibyslav a pracovník společnosti Požární bezpečnost.


3.jpg

 Bohatému technickému programu, ve kterém na přibyslavském letišti nebudou scházet ani helikoptéry, velí zprava náměstek generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR generálmajor ing. František Zadina a ředitel HZS Kraje Vysočina plk. ing. Jiří Němec

 4.jpg

Pyrocar bude rovněž veletrhem požární techniky pod širým nebem, všechny vystavovatele má na starosti ředitel jihlavské společnosti Požární bezpečnost Robert Válal

 5.jpg

 Starosta města Martin Kamarád organizační výbor informoval o mimořádné dopravní situaci, která v Přibyslavi nastane od května a bude i v době Pyrocaru

 6.jpg

 Jana Březková v manufakturní dílně na Bechyňově náměstí tvoří a v peci vypaluje přes 300 pamětních keramických cedulí, v zúčastněných zbrojnicích budou trvalou památkou na přibyslavský Pyrocar 2018

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů