Drobečková navigace

Úvod > Program

 

 PyroCar 2023 - největší setkání hasičských automobilů,

jejich řidičů, strojníků a osádek

#hasičský fest, jak má být :-)

Přibyslav, letiště, 18. a 19. srpna 2023

PROGRAM

- organizační program

- kulturní doprovodný program (hlavní stage v zábavním a stravovacím prostoru)

- odborný program (prostor ukázek)

 Program se neustále aktualizuje a doplňuje o další ukázky. Zůstaňte na příjmu:)

Pátek 18. srpna   
od 14:00  Otevření výstavní plochy, příjezd přihlášených hasičských vozidel (registrace, zařazení)
  Otevření stanového městečka
17:00 - 18:00 DIA
19:00 - 21:00 KEKS
21:30 - 01:00 THE FEET
   
Sobota 19. srpna   
do 10:00 Příjezd přihlášených hasičských vozidel (registrace, zařazení)
10:00 - 11:00 Dechová hudba Havlíčkobrodská 12 
10:00 - 20:00

Otevřený "Dětský svět"

Nafukovací skákací atrakce, vědomostní a pohybové soutěže, vzdělávací a preventivní program, ukázky a trénování požárního sportu, výtvarné aktivity, bezpečnostní registrace dětí pro pohyb v areálu a další.
11:00 Slavnostní zahájení PyroCar 2023
11:30 Houkání všech sirén účastníků PyroCar 2023 k zahájení akce 
po celý den  Prezentace výrobců a distributorů hasičského a záchranářského vybavení (probíhá na stáncích jednotlivých firem)
   
11:30 - 12:30 Dechová hudba Havlíčkobrodská 12
12:30 - 13:30

Součinnostní ukázka složek IZS

Dynamické komentované ukázky leteckého hašení pomocí bambivaku podvěšeného pod helikoptérou Bell 412 Letecké služby Policie ČR. Bambivak bude plnit jednotka SDH Přibyslav se svojí cisternou.

Ukázku vyprošťování osob z havarovaných vozidel předvede vítěz Mistrovství České republiky ve vyprošťování z havarovaných vozidel z roku 2021, jednotka SDH města Velešín z jižních Čech. Jako objekt vhodný k rozstříhání poslouží zcela nový automobil, který přímo z výrobní linky dodá Škoda Mladá Boleslav. V bloku ukázek se představí Letecká služba Policie ČR, Hasičský záchranný sbor ČR, jednotky SDH Přibyslav a Velešín, Zdravotnická služba Záchranného útvaru HZS ČR Hlučín.

Ukázka se koná v ochranném pásu vzletové a přistávací dráhy.

13:30 - 14:30

Přílet a krátká letová ukázka vrtulníku Letectva Armády České republiky Mi-24 Hind. 

13:30 - 18:00 

Letní dovádění

Zábavné odpoledne pro všechny generace. Sousta zábavy při pohodové muzice, soutěže pro děti i dospělé. 
Moderuje Milan Řezníček 
13:30 -14:30 Jarda Band 
14:30 - 15:30 

Dynamická ukázka mezinárodní spolupráce jednotek dobrovolných hasičů u lesních požárů

Spolupráce hasičů už několik let není ohraničena hranicemi státu. Simulace hašení lesního požáru českou jednotkou SDH Janovice nad Úhlavou a německých dobrovolných hasičů z FF Obernried, Bavorsko za přítomnosti unikátních velkokapacitních cisteren ZÚ HZS ČR. Jednotky dobrovolných hasičů předvedou hašení lesního požáru za pomocí čtyřkolek, k dispozici jim bude speciální dron vybavený termokamerou. Dron bude zároveň přenášet obraz na velkoplošnou obrazovku, takže diváci uvidí přesně to, jak požár vidí operátor dronu a velitelský štáb. Hasiči budou nabírat vodu ze speciálních vaků na vodu, do kterých bude vodu dodávat ZÚ HZS ČR se svými cisternami. Hašení otevřeného ohně. Simulace reálného zásahu bude odborně komentována ze strany specialistů na každou oblast. Divák se dozví veškerá specifika přeshraniční spolupráce, hašení lesního požáru pomocí speciální techniky, součinnosti několika složek IZS na místě události, o systému velení nebo logistiky na místě mimořádné události nebo o využití moderních technologií, např. dronech. Jistě zazní i zkušenosti a pár zajímavých příběhů z největšího lesního požáru v České republice, požáru Národního parku České Švýcarsko.

Následovat bude ukázka činnosti psovodů dobrovolných hasičů a Policie České republiky. Diváci uvidí nejenom záchranářské a policejní psy v akci, ale zároveň se dozví základní rozdíly mezi výcvikem a činností záchranářských a policejních psů, detaily z výcviku nebo pro jaké akce jsou tito psi a jejich psovodi určeni.

Ukázka se koná v ukázkovém prostoru.  

15:30 - 16:30 Mercury 
16:30 až 17:30 

Dynamické ukázky speciálních vozidel a pracovních strojů Záchranného útvaru HZS ČR

Ukázky jízdních vlastností unikátní techniky Záchranného útvaru HZS ČR. Velkokapacitní cisterna CV 40 Tatra Taurus s 21 000 litry vody, obrněná cisterna CZS 40 Tatra Titan nebo obrněný velitelský automobil/cisterna CZS 15 Tatra Triton předvedou své schopnosti na překážkové dráze, zadní zatáčecí nápravy nebo hašení ohně pomocí monitorů, aniž by osádka musela opustit vozidlo. Těžký vyprošťovací automobil VYA 30 Tatra předvede práci se zavěšeným břemenem nebo "krabí pochod". Ukázka s odborným komentářem specialistů ze ZÚ HZS ČR o technice, možnostech využití těchto strojů a zásazích, kterých se tyto stroje zúčastnily.

Ukázka se koná v ukázkovém prostoru.  

18:00 - 19:00 Naty Hrychová 
20:00 - 21:00 Žlutý Pes
21:30 - 22:30 Highland
23:00 - 00:00 Civilní Obrana 
00:00 Ohňostroj 
00:30 - 02:00 Kabát tribute 
Neděle 20. srpna  
  Loučení, návrat domů a do hasičských zbrojnic.
do 12:00 Podpora areálu, v provozu mobilní sociální zařízení, požární a zdravotnická služba, testy na alkohol, pořadatelská služba a asistence 
   
   

Po celou dobou akce:

 • za příznivého počasí pozorovací lety nad Vysočinou v malých letadlech aeroklubu Přibyslav
 • otevřeno ústřední hasičské muzeum na zámku v Přibyslavi
 • oficiálním nápojem akce je havlíčkobrodský Rebel Hořká 11 a "Poctivá limonáda"
 • k dispozici limitovaná edice odznaků a upomínkových předmětů
 • vzdělávací a zážitkové atrakce pro děti
 • simulátor dopravní nehody
 • ukázky techniky a činnosti dalších partnerů akce Pyrocar
 • vstupné zdarma

Další informace:

 • Parkování: Parkování na ploše sousedící s areálem akce je zpoplatněno částkou 100,- Kč za vjezd, parkování na vyznačených plochách ve městě Přibyslav je pro návštěvníky akce ZDARMA.
 • Možnost stanování: V areálu akce je vyhrazena plocha pro stanové městečko, možnost stanování ve stanovém městečku ZDARMA.. Stanové městečko je vybaveno chemickými toaletami, sprchami a pitnou vodou.
 • Hromadná doprava: Město Přibyslav a jeho dopravní terminály jsou propojeny kyvadlovou autobusovou dopravou, která jezdí v pravidelných intervalech. Kyvadlová autobusová doprava z města Přibyslav je pro návštěvníky akce Pyrocar ZDARMA.
 • Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu v programu.

 

Pyrocar_Mapa areálu.jpg