Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Pyrocar 2023 - 1. tisková zpráva

Pyrocar 2023 - 1. tisková zprávaDatum konání:
18.8.2023
Datum ukončení:
19.8.2023

Pyrocar 2023 je tady!!!
hasičský FEST jak má být!!! :-)
logo stín-depositphotos-bgremover.png

V pátek 18. 8. 2023 se po pětileté pauze otevře přibyslavské letiště, aby hostilo již VI. ročník oblíbeného hasičského festivalu – Pyrocar. Od pátečního odpoledne se na plochu letiště začnou sjíždět požární automobily a jejich osádky. V sobotu 19. 8. 2023 v 11:00 proběhne slavnostní zahájení.

 Desítky vystavovatelů hasičské techniky a zařízení, stovky hasičských automobilů, tisíce hasičů, desítky tisíc návštěvníků, dynamické ukázky z činnosti bezpečnostních složek. V roce 2018 byl ustanoven Český národní rekord v počtu 352 hasičských vozů z celé České republiky, Slovenska a Polska na jednom místě. Návštěvníci si tak budou moci prohlédnout nejrůznější techniku, s níž se jezdí k zásahům. Stejně tak jako naprosto žhavé novinky, které se dobýt trh teprve chystají.

 Seznam přihlášených hasičských vozidel se rychle rozrůstá. K 20. únoru 2023 je přihlášeno již 222 vozidel a volných míst tak kvapem ubývá. Jak říká Jiří Votava, vedoucí přípravného týmu: „Na prvních místech v seznamu přihlášených jsou stálí účastníci festivalu, kteří mezi sebou dokonce soutěží, kdo bude mít to magické číslo 1.

 Vedle setkání vozidel zde bude probíhat veletrh hasičské a záchranářské techniky, výzbroje a výstroje.  Desítky vystavovatelů, kteří představí nejnovější trendy z výroby požárních automobilů a požární techniky.  Návštěvníci, a zejména odborná veřejnost si tak bude moci prohlédnout novinky na stáncích firem jako je Požární bezpečnost, THT Polička, Rosenbauer, Kobit – THZ CZ, MAN, Pavliš a Hartmann, Tatra, Scania a mnoho dalších.

 Samozřejmostí festivalu je také bohatý doprovodný program, bez kterého by žádný festival nebyl festivalem. Hlavní den akce, sobota 19. srpna, přinese nabitý program pro celou rodinu. V prostoru ukázek budou probíhat moderované ukázky práce složek integrovaného záchranného systému. Návštěvníci se tak mohou těšit na ukázky hašení, vyprošťování z automobilu nebo ukázky vyhledávání zavalených osob záchranářskými psy. Pro děti bude připravena velká dětská zóna plná tematických soutěží a atrakcí. Nejenom děti ocení louku plnou hasící pěny s následnou očistou dekontaminační sprchou. Myslíme i na dospělé návštěvníky. Diváci se tak mohou těšit na koncerty různých hudebníků všech hudebních žánrů. Vysílené diváky Pyrocaru čeká zajímavý gastronomický exkurs. Veškeré stravovací služby zde zajišťuje 11 sborů dobrovolných hasičů ve svých polních kuchyních. Jsou zde často k ochutnání speciality, které na podobných akcích jistě nenajdete. 

 Aeroklub Přibyslav tak jako každý ročník Pyrocaru umožňuje zájemcům absolvovat pozorovací lety nad Vysočinou. Diváci samozřejmě mohou navštívit Centrum hasičského hnutí v Přibyslavi, vyzkoušet simulátor dopravní nehody nebo shlédnout plochu letiště z koše požární plošiny z výšky až 40 metrů.

 Vstup pro návštěvníky je zdarma. Naproti areálu akce vznikne velké parkoviště s dostatečně velkou kapacitou, jezdit budou také svozové autobusy z centra Přibyslavi a letiště. Na letišti je také možnost postavit stan a přespat ve stanovém městečku.

 

27077-Pyrocar_auta_203.jpg

38675-1_Pyrocar__celek_vez_051.jpg

25911-Pyrocar_bambi vak_282.jpg

 


Komentáře


  • 15. 8. 2023 20:18
    martin
    technika

    myslíte si že bude někde video s príjezdu techniky ? děkuji za odepsání


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů