Na Pyrocaru byla nová Škoda Octavia Combi rozstřihána a potom rozdrcenaDo atraktivních ukázek Integrovaného záchranného systému se na přibyslavském Pyrocaru 2018 zapojila i jednotka Sboru dobrovolných hasičů Žďár nad Sázavou 2 – Zámek.

Jednotka je - stejně jako přibyslavská - zařazena do kategorie JPO II s povinností vyrazit k mimořádné události do 5 minut od vyhlášení poplachu. Dlouhodobě je předurčena i pro zásahy při těžkých dopravních nehodách.

Na přibyslavském letišti byla simulována dopravní nehoda a dobrovolní hasiči měli za úkol z "havarovaného" vozidla vyprostit zraněnou posádku. Probíhal boj o život.

Obdobný úkol při letošním Dni otevřených dveří své zbrojnice splnili dobrovolní hasiči města Přibyslav, ovšem s tím rozdílem, že pasažéry - figuranty vyprošťovali ze starého, notně ojetého a rezavého vozu, kterého již nečekalo nic jiného, než konečné zešrotování.

Naopak žďárští hasiči na přibyslavském letišti do práce dostali zcela novou Škodu Octavia Combi, která po silnici vůbec nikdy nejezdila; pokud nepočítáme její cestu do Přibyslavi. Jen pár dnů tomu v Mladé Boleslavi opustila montážní linku společnosti AUTO Škoda. Nádherný automobil tedy měl jepičí život.

Fotofeportáž ukazuje, jak si Martin Pivnička, Marek Prokop, Vojtěch Březina, Ondřej Pérez a Jan Fiala s AKU zařízením firmy Weber Rescue System před početným publikem poradili a vůz v zájmu záchrany cestujících hydraulickými nůžkami rychle rozstříhali.

Aby se nic z bohatě vybavené Octavie nedalo zneužít, podle smlouvy musela být vzápětí rozdrcena. Smutnou povinnost splnil pancéřovaný buldozer Záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru ČR z Hlučína. Nejedno oko motoristů přitom zaslzelo.

Text: Ivo Havlík

Foto: Michal Fanta

Image (8).jpg

Image.jpg

Image (1).jpg

Image (4).jpg

Image (2).jpg

Image (3).jpg

Image (5).jpg

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů