Aktualně


Novější 1 3

Nejmohutnější stroj, jaký se vůbec kdy objevil v Přibyslavi, váží 40 tun

Záchranný útvar Hasičského záchranného sboru ČR v Hlučíně v okrese Opava na přibyslavském Pyrocaru představil speciálně upravený pásový nakladač CAT 973D od společnosti Zeppelin CZ. Nikdy dříve se v Přibyslavi tak mohutný a těžký stroj neobjevil.



Přibyslavský Pyrocar - to nebyly jen automobily

Jedním z nových úkolů profesionálních a dobrovolných hasičů je poskytnout účinnou pomoc při mimořádných událostech, mezi něž patří i vypátrání a záchrana osob ze sutin zřícených budov.



Do Přibyslavi přijela Tatra Tigon, bude hasit na letištích a v poušti

Nová Tatra Tigon poutala obrovskou pozornost návštěvníků Pyrocaru 2018. Na přibyslavském letišti byla poprvé v Česku vystavena v přitažlivé expozici jihlavské výzbrojny Požární bezpečnost.



Žádné dítě se na Pyrocaru neztratilo

V řadách nejpočetnějšího občanského spolku v zemi - Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska - je 59 662 dětí a mládeže ve věku do 18 let. Žádná jiná organizace tolik dětí nesoustřeďuje.



Jízda z Velehradu na sv. Hostýn měla symbolický cíl v Přibyslavi

Jubilejní 10. propagační jízda dobrovolných hasičů historickými požárními automobily startovala od nejvýznamnějšího poutního kostela České republiky - baziliky Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje na Velehradě.



Na Pyrocaru byla nová Škoda Octavia Combi rozstřihána a potom rozdrcena



Osvěžení na Pyrocaru - pivo, limonáda, koupel v cisterně



Přibyslavští hasiči dokázali naplnit bambi vak vodou, aniž by vrtulník přistál

Náročný úkol na Pyrocaru čekal zásahovou jednotku přibyslavského sboru dobrovolných hasičů.



Nejkrásnější české a slovenské hasičky v Přibyslavi pokřtily unikátní kalendář



Přibyslav se proměnila v Mekku hasičů, na požární automobily se přijelo podívat 40000 lidí

Na dvoudenní setkání požárních automobilů, jejich řidičů, strojníků a osádek Pyrocar 2018, které se konalo od pátku do nedělního rána na přibyslavském letišti, se dostavilo přes 400 ohňům a jiným živlům čelících automobilů. Z toho bylo přesně 325 cisteren sborů dobrovolných hasičů.



Novější 1 3