Rozkopaným Keřkovem a Dobrou projel 21,5 m dlouhý tahač, vezl PantheraHusarský kousek se ve čtvrteční podvečer povedl Petru Havlíčkovi z Polné.

 Řidič humpolecké firmy Pretol za plného silničního provozu projel napůl zúženými vozovkami v rozkopaných místních částech Přibyslavi - Keřkově a Dobré. Zvládl i pravoúhlou zatáčku v Dobré a táhlý Doberský kopec.

 Do Přibyslavi tak zdárně dovezl letištní hasičský speciál Panther, největší exponát nastávajího Pyrocaru 2018.

 Producentem je rakouská společnost Rosenbauer. Vůz vyrobila pro mezinárodní letiště v irském Belfastu.

 Protože letištní cisterna je široká téměř tři metry, na dálnicích a silnicích celé Evropy nesmí jezdit po svých kolech, ale musí být převážena na zvláštním valníku. Přeprava z rakouského Lince do Přibyslavi trvala čistého jízdního času šest hodin.

 Na nádvoří semenářského statku Osiva 51 tun těžký a 21,5 m dlouhý náklad zaparkoval a Panther po hodinu trvající přípravě z valníku vycouval. Několik set metrů zbývajících na letiště již dojel sám. Obdobně v neděli absolvuje cestu zpátky do Rakouska.

 Zážitek z vyložení Panthera měl osmiletý Jakub Burda, který v areálu Osivy s rodiči bydlí. Školák, který za pár dnů usedne do lavice druhé třídy přibyslavské základní školy, byl jediný, komu bylo dovoleno na chvíli usednout za volant jednoho z největších požárních automobilů světa.

 Text a foto: Ivo Havlík

Image (2).jpg

Image.jpg

Image (1).jpg

Image (3).jpg

Image (4).jpg

Image (5).jpg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů